Zkuste pamlsek jako jsou třeba ořechy, slunečnicová semínka nebo mouční červi. Na ně křečka vylákáte ze svého úkrytu. Svou ruku při tom ponechte zcela v klidu v kleci nebo teráriu a pamlsek mějte položený na dlani.
Křeček pravděpodobně po počátečním zaváhání vyleze, ale nabízenou potravu bude konzumovat v úkrytu. Může se stát, že se malý hlodavec pokusí oparně štípnout do vaší ruky. Nelekněte se - i když to se snáze nařizuje než dodržuje - jinak jeho důvěru zase hned ztratíte. Toto bojácné stisknutí nejde pod kůži je to jen opatrná zkouška.
Po nějakém čase si křeček na ruku zvykne jako na zásobník potravy a bude si pamatovat, že od ní nebezpečí nehrozí. Jakmile začne přijímat potravu z vaší ruky, můžete se pokusit opatrně na něj sáhnout. Polud se staví na zadní nohy, cení zuby a prská (obranný postoj), byl pokus o sblížení předčasný a hrozí nebezpečí, že vás bolestivě kousne.
Jakmile bude křeček vaše dotyky akceptovat, můžete omezit dávku pamlsků - lákadel. Pokud se vám zdá, že křečka už jeho strach opouští, můžete ho zkusit zvednout.
Při manipulaci s křečkem se s problémy můžete setkat kdykoli, protože křeček - stejně jako mnoho jiných hlodavců - se orientuje především pachem. Optické rozpoznání u něj hraje mnohem menší roli než u promátů a u lidí. Proto se může stát, že se křeček bude bránit i důvěrně známé ruce a může i kousnout, pokud například použijete nový parfém, nové mýdlo nebo z vás bude cítit jinou potravu.
